Pazar, Kasım 26, 2006

Sailormoon


Sailormoon


Orjinal Adı: Seeramuun

İngilizce Adı: Sailor Moon

Türkçe Adı: Ay Savaşçısı

Yayınlandığı Kanal:TRT, ATV

Tür: Shoujo-manga

Anime Bölüm Sayısı: 5 Sezon 200 Bölüm

Manga Bölüm Sayısı: 18 Ciltte 52 Bölüm

OVA / Movie Sayısı: 3

Serinin Başlama Tarihi:1992

Serinin Bitiş Tarihi:1997

Çizer: Naoko Takeuchi

Konu:

Sailor Moon 200 bolumu, 3 tane sinema filmi, sayısız özel şovu, yüzlerce kitabı, 18 cilt manga'sı ve ayrıca gerçek aktörlerin oynadığı Alman ve Japon müzikalleri olan, Japonya'da izlenme rekorları kırmış, internette yüzbinlerce websitesi olan ve dünyada en az 40 ülkede yayınlanmış çok popüler bir Japon çizgi filmidir.
Konusu temel olarak bir grup savaşçının dünyayı evrendeki kötü güçlerden korumak için verdikleri savaştır. Bu savaşçıların her biri gücünü güneş sistemindeki bir gezegenden, uydudan veya asteroidden almaktadır. Sailor Moon konularına göre 5 sezona ayrılmaktadır: Klasik, R, S, SuperS ve Stars. Her sezonda farklı bir düşmana karşi savaşılmakta ve farklı bir konu işlenmektedir.
Usagi sıradan bir ortaokul öğrencisidir. Tembel, uykucu, sakar ve mızmız. Ama bir o kadar da arkadaş canlısı, fedakar ve sadık bir kızdır. Bir gün alnında ay işareti olan bir kedi ile karşılaşır ve gelişen olaylarla tüm hayatı değişir. Dünya, geçmişten gelen bir düşmanın tehdidi altındadır. Ne kadar istemese Usagi ve diğer Sailor Senshiler uyanmak zorundadırlar. Artık sıradan günlük yaşantılarının yanında onlar canavarlara karşı koyan birer savaşçıdırlar. Görevleri, dünyayı, onu ele geçirmek ya da yok etmek isteyen güçlere karşı korumaktır.


kaynak: http://www.sailormoon.gen.tr

Extra:

Sailormoon Karakter Testi: http://www.allthetests.com/fantest.php3?katb=147F
Avatars: http://www.cnbce.org/viewtopic.php?t=404&start=0

Hiç yorum yok: